Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul
| Wi-Fi | Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaraguá do Sul, som har utsikt över staden, ligger inom 20 minuters promenad från Jaraguá do Sul Park Shopping. Detta hotell har också en parkering.
Jaraguá do Suls centrum kan nås på 25 minuters promenad. Gästerna på hotellet kommer att befinna sig ett stenkast från Igreja Catolica Matriz Sao Sebastiao. Pousada Cusco - Centro erbjuder närhet till Expeditionary Museum, som ligger cirka 1 km bort. Den närmaste flygplatsen är Joinville, belägen inom 55 km från detta boende.
Rummen har te-/kaffebryggare, samt snabbt internet och plattskärms-TV med satellitkanaler för din bekvämlighet. Du kan också hitta vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp här.
Donna Doces erbjuder ett urval av rätter ungefär 5 minuter bort till fots.
- Lokala sevärdheter
- Comunidade Evangelica Luterana Vila Nova2059 km
- MEUC- Missao Evangelica Uniao Crista1755 km
- Mercado Triacca1620 km
- Sesi2074 km
- Igreja Nossa Senhora Rainha da Paz1961 km
- Scar767 km
- Arena Jaraguá1279 km
- Senai2162 km
- Weg-museet942 km
- Santa Paulina2335 km
- Flygplatser
- Joinville Flygplats55 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Inga husdjur
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Fritids- och TV-Rum
Service
- Hushållning
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Strykservice
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul?
Det tar 25 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul till centrum. - ✈
Hur långt är Joinville från hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul?
Det är 55 km mellan Joinville flygplats och hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul?
Gäster på hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul?
Gästerna på hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta gästhus?
Det genomsnittliga rumspriset på detta gästhus är 23$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på gästhuset?
Gästerna på gästhuset kan betala med Diners Club, Elo kreditkort och Hipercard samt andra betalningsmetoder. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul?
På hotellet Pousada Cusco - Centro De Jaragua Do Sul kan gästerna välja mellan Rum med Queen size-säng, Svit med Queen size-säng och Trebäddsrum.